تبلیغات
آموزشی - زیبایی - معلم - دانش آموزان شاد
زیبایی - معلم - دانش آموزان شاد | عمومی ,

فقط خانم معلم ها بخوانند

فقط خانم معلم ها بخوانند

فقط خانم معلم ها بخوانند

به زیبایی پوست خود اهمیت دهید

 

مراقبت از پوست یکی از مواردی است که افراد به آن زیاد اهمیت می دهند و در زیبایی صورت تاثیر فراوان دارد.جوشها و خالهای گوشتی و لکه هایی که در صورت ظاهر می شوند، نیاز به مراقبت دارند. بنابراین بهتر نکاتی که در این زمینه مطرح شده است ، توجه و دقت کافی داشته باشید و حتی الامکان دستورالعمل های زیر را به کار بندید.
اگر صورت شما جوشهای فراوان دارد، بهتر است همیشه صورتتان را تمیز و خشک نگهدارید و صورت را با آب گرم و صابونی که درصد چربی آن زیاد نیست ، بشویید.
از فشاردادن جوشها، تحریک کردن و کندن آنها جدا خودداری کنید؛ چون مشکلات زیادی را ایجاد می کند و بهتر است سطح جوشها را نپوشانید مگر در مواردی خاص. سعی کنید لباستان جوشهای صورت را تحریک نکند.
در غیر این صورت بهتر است با یک نوار زخم روی جوشها را بپوشانید. اگر جوشهای صورتتان با اقدامات گفته شده بهبود نیافت و اطراف آن قرمز و

و جوشها چرکی شدند، بهتر است به موارد زیر توجه کنید: یک یا 2بار در روز جوشها را با صابون های آنتی باکتریال بشویید.
نوار زخم روی جوشها نگذارید مگر این که در اثر تماس با لباس تحریک شوند و یا چرکی شده باشند. در صورت چرکی شدن جوشها از پمادهای آنتی باکتریال طبق تجویز پزشک استفاده کنید و روی جوش را نواز زخم بچسبانید.
توجه داشته باشید اگر پوست شما به پماد واکنش نشان داد، تعداد جوشها زیاد شد یا شروع به خارش کرد، از پماد استفاده نکنید. هر روز

نوار زخم را عوض کنید.
بخصوص اگر نوار زخم مرطوب شده باشد. اگر پانسمان به جوش چسبیده و به سختی جدا می شود، ابتدا آن را با آب گرم مرطوب کرده سپس از سطح پوست جدا کنید.
اگر خالهای گوشتی یا خالهای مادرزادی باعث ناراحتی شما می شود، بهتر است در برداشتن این نوع خالها اقدام کنید. محافظت از پوست در مقابل نور خورشید در درمان جوشها تاثیر دارد.
بهتر است حتی المقدور در ساعات 10 صبح تا 3 بعدازظهر در مجاورت نور خورشید قرار نگیرید. هنگام قرارگرفتن در آفتاب ، از عینک آفتابی استفاده کنید.
هر روز کرم ضدآفتاب (با حداقل SPF15) به پوست صورت و روی دستتان بمالید. استفاده از کرمهای ضدآفتاب در تمام فصول سال حتی در زمستان و زمانی که هوا

ابری است توصیه می شود.
برای سلامت پوستتان رژیم غذایی متعادل داشته باشید و در روز 12 تا 1 لیوان آب بنوشید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب و هوای آن خشک است ، در منزل از دستگاه بخور برای مرطوب شدن هوای منزل استفاده کنید.
بعد از شناکردن حتما دوش بگیرید تا کلر آب از سطح پوستتان پاک شود و حتما بعد از استحمام کرم مرطوب کننده به پوستتان بمالید.

 

زیبایی را در چه می دانید؟

 

1. سلامت و زیبایی چشم

 

2.  پوست و مو

 

3.  صورت

 

4.  اندام

  

سلامت و زیبایی چشم

چشم عضو حساس و ظریفی است كه خیلی زود آسیب می بیند. متاسفانه بسیاری از خانم ها قدر این نعمت با ارزش را نمی دانند و با مصرف لوازم آرایش غیربهداشتی سلامتی شان را فدای زیبایی زودگذر می كنند.

 

در مورد نور دست و دلباز باشید!
چشم خسته و پراشك می تواند نمودار سوءاستفاده از این عضو پرارزش باشد. برای مطالعه، نقاشی، كارهای دستی و خیاطی نور كافی ضروری است. یكی چراغ مطالعه كه در جای مناسبی قرار گیرد و از روی شانه بتابد و محل كار را را روشن كند، از فشار زیاد برچشم می كاهد.
پف آلودگی پلكها را نادیده نگیرید .
اگر پف آلودگی پلك ها ناگهانی و بدون علت (مثلاً پرخوابی، بی خوابی، گریه و... ) باشد باید پیش از هر كاری به پزشك مراجعه كرد و در این صورت باید به سلامت كلیه و دیگر اندامها

 

به مواردی چون سرما و یا مصرف كرمهای شب یا مرطوب كننده های قوی اندیشید. پوست های ظریف و حساس ممكن است نتوانند كرمهای سنگین را تحمل و جذب كنند. دراین گونه موارد یك كرم سبك و یا اندكی روغن گیاهی كفایت می كند. اگر با نوك انگشت اشاره روی پلك تا ناحیه استخوان ابرو را كمی چرب كنید، طوری كه پوست زیر دست حركت نكند و نوك انگشت آغشته به كرم یا روغن به آرامی نقاطی روی پوست بگذارید، برای پوست پیرامون چشم كافی است.
یادتان باشد تا زمانی كه پلك های پف كرده ای دارید از سایه های صدفی و براق استفاده نكنید. در صورت استفاده از سایه، سایه های مات را انتخاب كنید.
نقاط ظریف و حساس
چین و چروك و خطوط پیرامون چشم، نخستین تغییراتی هستند كه در چهره پدید می آیند. این خطها تنها در اثر بالا رفتن سن شكل نمی گیرند و اگر بخواهیم عوامل و انگیزه هایشان را بر شمریم به حدود بیست مورد می رسیم كه مهمتر از همه خشكی پوست است. پوست اطراف چشم بسیار لطیف و حساس است و به خشك شدن تمایل شدیدی دارد. در نتیجه، چین و چروك پیش از هر نقطه دیگری، در اینجا نمایان می شود. برای كاهش خشكی، باید از كرم مرطوب كننده یا كرم زیر چشم استفاده كرد و به هنگام آرایش نیز باید ابتدا با قشری نازك از این نوع كرم ها زیر چشم را پوشاند. به هنگام كرم زدن زیر چشم باید سرانگشت را طوری حركت دهید كه حس كنید پوست زیر چشم حركت نمی كند.
اخم نكنید؟ نیشگون بگیرید؟
اخم كردن اگر عادت شود، خیلی زود خطوطی در فاصله ابروها پدید می آوردكه ابتدا به آسانی با ماساژ بر طرف می شود. اما به تدریج با بالا رفتن سن و عمیق تر شدن خطها، محو كردنشان دشوار و گاه ناممكن است. پس بهتر است اخم نكنید، چون همانطوری كه می

دانید پیشگیری آسانتر از درمان است. اما اگر بر اثر بالا رفتن سن یا عوامل دیگر، خطوط اخم بر چهره شما ظاهر شدند، بهترین راه مبارزه، فشار آوردن به ابروهاست. به این ترتیب كه ابروها را بین دو انگشت اشاره و شصت بگیرید و آرام بفشارید ـ یعنی در واقع نیشگون بگیرید. این عمل را تا شقیقه ها ادامه دهید و هر روز تكرار كنید.
چشمان براقی داشته باشید!
اگر می خواهید چشمانتان جوان و درخشان باشد، پیش از رفتن به میهمانی، به مدت دو تا سه دقیقه پشت گردنتان را ماساژ دهید ـ با گرفتن پوست میان انگشتان

و نیشگون گرفتن یا مالش دادن، درست مثل اینكه می خواهید خمیر بگیرید. بعد ده دقیقه دراز بكشید و پاهای خود را سی سانتی متر بالاتر از سرتان قرار دهید و چشمهایتان را با آب سرد كمپرس كنید و این كار، به ویژه درمواقعی كه خسته هستید به شما كمك می كند سرحال تر شوید.

مراقبت از پوست

 

گوناگونی وتنوع در انواع پوست به علت نژاد ( مانند : سیاه - سفید -زرد - قهوه ای ) ؛ به علت ارثی و محیطی (  پوست : خشک - چرب - معمولی و مخلوط ) نیاز به مراقبتهای گوناگون بسته به نوع پوست دارد.

توضیحی در رابطه با انواع پوست
پوستها بسته به ترشحات طبیعی و مرطوب کنندگی خود به 4 دسته تقسیم میشوند

 پوســت چــرب : این نوع پوست در بین نوجـوانان و جــوانان شـایع میباشد . در این نوع پوست ترشحات غــدد چــربی زیاد میباشد . افزایش ترشحات غـدد چربی به ارث و فعالیت هورمونهای جنسی مربوط میشود .
 پوســـت خشــک : در افراد با سنین بالاتر این نوع پوست شایع میباشد . به دلیل کاهش ترشحات چربی و عدم فعالیت مرطوب کننده طبیعی پوست این حالت از پوست دیده میشود .
 پوسـت طبیعی و نرمال : ترشحات چربی و فعالیت مرطوب کننده پوست در حد طبیعی میباشد

 پوســت مخلوط : ترشحات چربی و مرطوب کنندگی در ناحیه ای از پوست با ناحیه دیگر فرق میکند  مثلا" : در روی گونه خشک و در کنار بینی چرب میباشد .

بسته به نوع پوست بهترین مراقبتهای روزانه شامل :
1) انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی با در نظر گرفتن نوع پوست .
 

 2) پاک کردن صورت از آلــودگــیهای محـیطی و ترشحـات پوســتی (

 

عرق - چربی ) وپوسـته ریزی طبیعی پوست .
3 ) استفاده از مرطوب کننده جهت اصلاح و کمک به مرطوب کننده طبیعی پوست .
4 ) محــافظت پوســت از نور خــورشید جهــت حـذف رسیدن اشعه ماورا بنفش به پوست توسط ضدآفتاب { مکانیکی ویا شیمیائی ( در قسمت ضدآفتاب توضیح داده شده ) } .
5 ) درمان هر نوع ناراحتی و ضایعات پوستی .

  

مراقبت از مو

 

هر مویی به طور طبیعی سالم و زیبا ست ولی زندگی روزمره  آلودگیها  استرس ها و پرتو های

 ماورائ بنفش نور خورشید موجب تخریب ساختمان وبخصوص ریشه موها می شوند

 به این ترتیب ظاهر موها آسیب دیده وشانه كردن آنها مشكل می شود

برای بازگرداندن زیبائی طراوت و درخشش به موها باید از فراورده های بهداشتی آرایشی مو  استفاده نمود

چند توصیه در راستای مراقبت از مو

صابو نهای دست و بدن برای شستشوی سرمناسب نیستند برای این منظور فقط از شا مپو استفاده كنید

در هنگام شستشوی سر از كشیدن موها و چنگ  زدن آنها خوداری كنید ماساژ ملایم انگشتان برای تمیز شدن موها كفایت می كند

برای اینكه كف شامپو بخوبی تاثیر كند باید حداقل 2تا3 دقیقه  روی سر باقی بماند .  پس از شستشو  آبكشیدن موها با آب سرد موجب شادابی و درخشان تر شدن رنگ موها می شود

برای شانه كردن موها هرگز از برس های نوك تیز فلزی استفاده نكنید

در صورت استقاده از سشوار فاصله  آن از موها نباید كمتر از 20 سانتی متر  باشد

 

 و ازیك برس نرم پلاستیكی نوك گرداستفاده کنیدکه موجب تحریك گردش خون مویرگی در پوست سر  و اطراف ریشه موها شده ودر نتیجه سبب تقویت موها می گردد

دكلره كردن موها  واستفاده  از اسپری ها و حالت دهنده های  مو سبب ضعف خشكی و شكنندگی مو ها می شود الامكان از مصرف اینگونه مواد خودداری كنید .

 

 

 

 

 


نوشته شده توسط مسافر در دوشنبه 8 مهر 1387 و ساعت 11:09 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ سلامی دوباره+ آزادگی+ یلدای مدرسه ی ما+ نمونه سوالات جمله نویسی پایه دوم+ بررسی دفتر پیشنهادی + خدایا! دانایی را چراغ راهمان کن+ خاطرات من+ عقابی پرید+ تقویت انشای دانش آموزان + تقویت خواندن+ بازهم بوی ماه مدرسه+ زیبایی - معلم - دانش آموزان شاد+ بهداشت روانی دانش آموزان+ نقاشی كودكان و مفاهیم آن +

صفحات:
 

کداهنگ میخواهی بیاتو